• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Najciekawsze wpisy:

Medycyna estetyczna

Współcześnie dopuszczalne jest poprawianie swojego wyglądu. Mamy dużo możliwości oraz ...

Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny jest niezwykle znaczący dla każdego z nas, bo ...

Styl ubierania się

Styl ubierania się może być bardzo różnorodny, tak rozmaity jak ...

Zakupy

Zakupy są bez wątpienia nieodłącznym szczegółem naszego życia, robimy je ...

Metoda Krakowska – odpowiednia pomoc terapeutyczna dla dziecka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to aktualnie powszechny problem. Sporo dzieci ma kłopoty związane z należytym rozwojem. Czynników warunkujących może być cała masa. Specjaliści nie potrafią wskazać tych najważniejszych. Jedno jest ewidentne: takie dzieci muszą mieć terapię. Duże znaczenie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich powodów?

Metoda Krakowska – walory
Rodzice, gdy słyszą o trudnościach rozwojowych swojej pociechy są załamani. Oczywiście, że jest to ogromna trauma. Gdy minie pierwszy szok rodzice zapoczątkowują poszukiwania odpowiedniej terapii. Zaangażowanie rodziców jest bezcenny i zasadniczo przekłada się na zdrowie dziecka. Poszukując opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość młoda terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tej podstawie opracowała zasady terapii która wspiera dzieci zaburzone. Czym wyróżnia się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Mnóstwo rodziców z zadowoleniem z niej korzysta. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Polega na wspieraniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej założeniem jest przejście dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to występuje naturalnie w przypadku dziecka niezaburzonego. Zasadnicze znaczenie posiada umiejętność czytania. W związku z tym dziecko od razu uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – nawet 2-latki mogą nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma podstawowe znaczenie. Dzieci łatwiej pojmują otaczający je świat, jeżeli są zdolne czytać.

Terapia Metodą Krakowską rozpoczyna się od słuchania celowo przygotowanych nagrań za pomocą słuchawek. Ten rozdział jest dość trudny, dlatego, że dziecko nie chce współpracować.
Następna część to korzystanie przeróżnych pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku takie umiejętności: analizę wzrokową, pamięć wzrokową, szeregowanie, logikę, rozpoznawanie emocji i mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : gry, ludziki, karty i inne.

Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Powinno się ją precyzyjnie, po to aby pomóc swojej pociesze.
źródło: https://juniora.pl/

Comments are closed.