• RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin

Najciekawsze wpisy:

Medycyna estetyczna

Współcześnie dopuszczalne jest poprawianie swojego wyglądu. Mamy dużo możliwości oraz ...

Wygląd zewnętrzny

Wygląd zewnętrzny jest niezwykle znaczący dla każdego z nas, bo ...

Styl ubierania się

Styl ubierania się może być bardzo różnorodny, tak rozmaity jak ...

Zakupy

Zakupy są bez wątpienia nieodłącznym szczegółem naszego życia, robimy je ...

Fala uderzeniowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fala uderzeniowa wykorzystywana stanowi w medycynie już blisko 40 lat. Jej korzenie sięgają lat 80-tych, jak więc przydatna istniała w urologii, w trakcie terapii kruszenia kamieni nerkowych. Później dawna ona przeobrażenia i stanął nowatorski styl Extracorporeal Shockwave Therapy. Czym istnieje, więc ESWT? To chwyt wykorzystujący wysokoenergetyczną falę mechaniczną, jaka ukazuje się skokowym ciśnieniem, wysoką mocą i zabiegiem okresowości. Główną cechą fali jest jej reakcję rozchodzenia, jaka jest większa z prędkości rozchodzenia fali dźwiękowej. Działanie fali skłonne istnieje od liczby wyzwolonej energii, a także z gęstości strumienia, czyli dawce energii padającej na sztukę powierzchni.

Fala uderzeniowa Warszawa – podstawowy podział
Fale rozkładamy na trzy rodzaje:

promieniście rozchodzącą się (RSWT)
płasko rozchodzącą się ( PSWT)
zogniskowaną (ESWT)
Terapia narządu ruchu wykorzystuje fale ESWT, które zajmują moc w tle dolegliwości bólowych. Obszar zainteresowania energii fali jest niezauważalny oraz nie daje efektu biologicznego. Aplikowana fala uderzeniowa pozwala terapeucie możliwie precyzyjnie działań.

Kiedy to w ogóle działa?
Rehabilitacja z zachowaniem fali uderzeniowej pobierana jest przede wszystkim spośród koncentracji na prywatne zadanie analgetyczne, czyli zmniejszające dolegliwości bólowe, a także na stymulacje regeneracji tkanek. Skutkiem ostatniego istnieje trafić do powstania efektu przeciwbólowego, który wykazuje kilka teorii. Jedyna z nich ocenia o zmniejszeniu napięcia mięśniowe, druga oraz o poprawie krążenia i ograniczeniu poziomu zapalnego. Zyskiem tych zleceń jest potężny spadek intensywności bólowej i naprawa metabolizmu komórkowego. Tymże samym szybsza regeneracja, zwiększona produkcja kolagenu, pobudzony metabolizm oraz wartościowsze mikrokrążenie. Przepływ krwi w tkankach sprawia, iż z organizmu przenoszone są szkodliwe substancje, spada poziom kwasu mlekowego i histaminy. Środki z użytkowaniem fali uderzeniowej zajmują się wielką marką wśród pacjentów.

źródło: fala uderzeniowa

Comments are closed.